15.06.2023

Sapro, iki üst düzey atama ile güçleniyor

1997 yılında ıslak mendil üretimi gerçekleştirmek üzere Türkiye’de kurulan ve son 6 yıldır ISO 500 listesinde yer alan Sapro’da, üst düzey iki atama gerçekleşti. Sektörün deneyimli isimlerinden Serkan Şensoy, “Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi, Armağan Olcay “Tedarik Zinciri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaya başladı.

Private label ıslak mendil üretim alanında Avrupa’nın en büyük 4 üreticisinden biri olan Sapro’nun Operasyon Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliğine Serkan Şensoy, Tedarik Zinciri Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliğine Armağan Olcay getirildi. 1996 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans eğitimi alan Serkan Şensoy, 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Holding bünyesindeki farklı şirketlerde Üretim & Bakım ve Mühendislik Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Son olarak 2021-2023 yılları arasında Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Gebze Bölge Bebek - Kişisel Bakım Ürünleri ve Kimyasal Ürünler Fabrikalarında “Fabrikalar Müdürü” pozisyonunda görev alan Şensoy, Sapro A.Ş “Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaya başladı.

1997 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu olan Armağan Olcay, 2017 yılında Georgia Tech University Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifikasyon Programı’nı tamamlamıştır. 1998-2020 yılları arasında The Coca-Cola Company A.Ş’ de farklı görevlerde bulunmuş olup son olarak Tedarik Zinciri Müdürü pozisyonunda çalışmıştır. 2020-2021 yılları arasında Korozo A.Ş’ de Tedarik Zinciri Müdürü ve son olarak da 2021-2023 yılları arasında Koroplast A.Ş.’de Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev alan Olcay, Sapro A.Ş’ye “Tedarik Zinciri Direktörü- İcra Kurulu Üyesi” olarak atandı.

Sizi Arayalım

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.