Hakkımızda

 • Nonwoven Kumas
  Nonwoven Kumaş
 • Karton Ambalaj Icon
  Karton Ambalaj
 • Plastik Icon
  Plastik
 • Islak Mendil Icon
  Islak Mendil

 

 

Şirket ayrıca 2021 yılında Bulgaristan'da üretime başlamıştır. Sapro markalarının portföyünde Hops®, Mr. Valet® ve Planet Wipes® ile global markalar için üretilen Private Label ürünler yer almaktadır.

Sapro, 1000'e yakın çalışanı ve "akıllı bina teknolojisi" ile inşa ettiği ileri teknoloji üretim tesisleri ile bebek bakımı, kişisel bakım, evcil hayvan bakımı, ev temizlik ürünleri, biyosidal, araç bakım ürünleri ve endüstriyel temizlik ürünleri kategorilerinde üretim gerçekleştirmektedir.

Sapro; folyo ambalajlar, kanister ambalajlar, tek kullanımlık saşeler, seyahat tipi ürünler ve cep mendilleri dahil olmak üzere çok çeşitli ürün formlarında ıslak mendil üretim kabiliyetine sahiptir.

Sapro’da Üretim

1997 yılında kurulan Sapro, başarılı bir geçmişe sahip alanında lider Türk kuruluşudur. Merkezi İstanbul'da bulunan Sapro, ıslak mendil üretiminde Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 4 büyük üreticisinden biridir. Grup şirketi, nonwoven kumaş, karton ambalajlar, plastikler ve ıslak mendil ürünleri dahil olmak üzere uçtan uca entegre üretim yapan 4 şirketten oluşmaktadır.

 • Tetra
 • Lotus
 • Multipak
 • Cm Holding

Sapro Fabrika Min

1989'dan Bugüne

1989
Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. şirketi kuruldu.
1996
Lotus Pazarlama A.Ş. şirketi kuruldu.
1997
Sapro Temizlik Ürünleri A.Ş. şirketi kuruldu.
2002
Multipak Ambalaj San ve Ticaret A.Ş. şirketi kuruldu.
2005
Silivri'deki yeni üretim kampüsüne taşınma gerçekleşti.
2017
Sapro 2017'den bu yana ISO 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.
2017
Sapro 2017'den bu yana İstanbul İhracatçılar Birliği’nin ıslak mendil ürünleri kategorisinde İhracat Lideri statüsündedir.
2017
Lotus Teknik Tekstil A.Ş. nonwoven üretimine başladı.
2020
www.hops.com.tr online satış sitesi kurularak E-Ticaret satışı başladı.
2021
Sapro OOD Bulgaristan Islak Mendil üretim tesisi kuruldu.
2022
Lotus Teknik Tekstil A.Ş.'de Lotus-2 hattı kurularak nonwoven üretiminde %100 kapasite artırımı gerçekleşti.
2022
Yeni Nesil Sürdürülebilir Viskon Kumaş Newipe® pazara sunuldu.

Sapro Logo

Türkiye'nin En Büyük Islak Mendil Üreticisi ve İhracatçısı

Türkiye'nin En Büyük Kozmetik Ürün İhracatçısı

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Kendi Alanında Lider

2021 cirosu ile “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 433 sırada yer alan Sapro, sadece Türkiye'de değil, bölgesel ve küresel pazarlarda da istikrarlı bir büyüme sergilemektedir. Yurtdışı satış şirketleri, bölge temsilcilikleri ve farklı ülkelerdeki depo yatırımları ile 65’e yakın ülkeye ihracat yapan Sapro, alanında dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Sapro, sürdürülebilirlik stratejisini iş stratejisine entegre ederek ekonomik değerlerin yanı sıra sosyal ve çevresel değerler üretmeyi hedeflemektedir.

Kalite Politikamız  Enerji Politikamız

TUV AUSTRIA tarafından onaylanmış, kompost olma özelliğine sahip ve 'OK COMPOST HOME' ve 'OK COMPOST INDUSTRIAL' uygunluk işaretlerini taşıyan ürünleri, yine TUV AUSTRIA tarafından onaylanmış ve biyoçözünür özellikte 'OK BIODEGRADABLE SOIL, OK BIODEGRADABLE WATER ve OK BIODEGRADABLE MARINE' uygunluk işareti taşıyan ürünleri, EDANA GD4 ve "FINE TO FLUSH" olmak üzere iki farklı standartta belgelendirilen ve biyolojik olarak ayrışabilen ürünleri portföyünde barındıran Sapro, Türkiye'de WRC tarafından sertifikalandırılan ilk ve tek üreticidir.

‘ECOCERT COSMOS’, ‘THE NORDIC SWAN ECOLABEL’, ‘NATRUE’ ve ‘BRA MILJOVAL’ sürdürülebilirlik sertifikaları ile uyumlu vegan formülasyonlar tasarlayan Sapro, sürdürülebilir ürünler ve sürdürülebilir tesisler olmak üzere iki ana başlık altında toplanan çalışmalarına ilk günkü heyecanla devam ediyor.

Sapro Yönetim Kurulu 

Ceyhun Zincirkiran

Ceyhun Zincirkıran

Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu
Eş Başkanı 

Mehmet Gundogdu

Mehmet Gündoğdu

Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu
Eş Başkanı 

1993 yılında kibrit üretimi yaparak üretim sektörüne adım atan Ceyhun Zincirkıran ve Mehmet Gündoğdu, takip eden yıllarda önce pamuk sonrasında da ıslak mendil sektörlerinde yatırımlar yapmışlardır.

1997 yılında Sapro’yu kuran Zincırkıran ve Gündoğdu, bugün bünyesinde yaklaşık 1000 kişiyi barındıran, hammadesinden bitmiş ürüne kadar üretim gerçekleştiren entegre tesisterinde, yurt içi ve yurtdışında global markalar ve zincir marketler adına Private Label hizmet veren şirketler grubuna liderlik etmektedir. 

Sapro İcra Kurulu

 • Murat Gönül
  Genel Müdür
 • Yalgın Örnek
  İhracat Satış Direktörü 
 • Belgin Sile
  Ar-Ge Yasal İşler & Kalite Kontrol Direktörü
 • Coskun Cellek
  Finans ve Bütçe Raporlama Direktörü
 • Barbaros Sert
  Kalite Güvence & Projeler Direktörü
 • Nurettin Köprü
  Muhasebe ve Yasal İşler Direktörü
 • Nilgün Zincirkıran
  İnsan Kaynakları Direktörü

Vizyon Misyon

Vizyonumuz

Süreçlerimizi ve ürünlerimizi Dünya'nın ve tüm canlıların ihtiyaçlarına göre uyarlayarak dinamik bir sistem oluşturmak.

Misyonumuz

Sapro olarak süreçlerimizde ve ürünlerimizde sürekli iyileştirme yaparak; doğa, toplum ve döngüsel ekonomide sürdürülebilir bir değer yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Değerlerimiz

Tüm canlılara ve doğaya sevgi ve saygı içeren bütüncül bir anlayış ile birey ve toplum için daha iyi bir yaşam kalitesi ve sürdürülebilir bir dünya hedefliyoruz.
Nezaket, açıklık ve empati bulunduran bir çalışma ortamında yaratıcılığa alan açmak için çalışanlarımızı destekliyor, çağın getirdiği yenilikler ile güncel kalarak tüm süreçlerimizi iyileştiriyoruz.

Tüm paydaşlarımızla yürüttüğümüz süreçlerde dürüstçe davranarak, güven, saygı, adalet ilkelerine göre hareket etmeyi ilke ediniyor, güven üzerine kurulu bir sistem çerçevesinde hareket ediyoruz.

Sapro'da Kariyer

 • Canliliga Saygi Icon
  Canlılığa
  Saygı
 • Dogayi Sevmek Icon
  Doğayı ve Yaşamı
  Sevmek
 • Verimlilik Icon
  Tüm Süreçlerde
  Verimlilik
 • Yaraticilik Icon
  Yaratıcılığa
  Alan Açmak
 • Sizdetsiz Iletisim Icon
  Şiddetsiz
  İletişim
 • Cagri Icon
  Çağın Yenilikleri ile
  Sürekli Güncel Kalma
 • Is Ahlaki Icon
  İş
  Ahlakı
 • Guven Icon
  Güven Üzerine
  Kurulu Sistem

Sizi Arayalım

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.